Logowanie Rejestracja

Roboty

Z dumą oświadczam, że jest to mój pierwszy tekst na tej stronie :)

Roboty w DB odgrywały dużą role. Zaczęło się od wytworów Dr. Flatt'a, który nic z tond nic z zowąd w Z-tce, zmienił imię na Dr.Gero. Łagodny Jinzouningen 8, olśniewająca urodą 18, arogancki 17, czy kochający przyrodę 16. Oni na bardzo długo zapadli nam w pamięć i bez nich anime DB, straciło by dużo na wartości. Zacznijmy od teorii xD.

Jinzounigen (Cyborg) po japońsku oznacza- sztuczny człowiek. Cyborg jest połączeniem człowieka i maszyny. Zachowuje on zdolności wydawania potomstwa i inne historie przypisywane ssakom. Nawet człowieka z mechanicznym rozrusznikiem serca można zaliczyć do cyborga (tylko teraz nie wstawajcie z krzeseł i nie biegnijcie do dziadków, pytając się czy potrafi energy beam'a :))

Android- z japońskiego-andoroido. W tym przypadku robot tworzony jest bez pomocy ludzkich tkanek. Zazwyczaj wygląda jak człowiek, ale w przypadku 15 trudno wyrazić jednoznaczną opinię. Androidy nie znają uczuć, zabijają bez skrupułów i z zimną krwią.

A teraz coś o samych robotach:

Cyborgi

Jinzouningen 8- Pierwszy wytwór Dr.Flatta, z którym mamy do czynienia w DB. Przypominający z wyglądu Frankensteina cyborg, uratował życie Goku w Muscle Tower. Błąd w oprogramowaniu, stworzył u niego niechęć do walki i zabijania. Po całym fenomenie związanym z RR, 8-semka zasiedlił się w wiosce Jingle.

Jinzouningen 16-Najsilnieszy i najroztropniejszy z cyborgów. Dr.Gero zabronił jego aktywacji, ponieważ nie został ukończony. Jednak 17-stka i 18-stka, zlekceważyły zakaz. Z zardzewiałej kapsuły wyłonił się wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna z stylowymi, rudymi włosami, ściętymi na irokeza.





Jinzouningen 17- Przystojny, a za razem arogancki partner 18-stki. Jego wersja w wymiarze czasowym Trunks'a, była niesamowicie okrutna. Bez skrupułów pozbawiał życia kolejne istnienia. W końcu ginie od dobrze wytrenowanego i pragnącego zemsty syna Vegety. W pierwotnym wymiarze, 17-stka był całkiem inny. Zachował swoje stare odzywki, ale na szczęście nie osobowość "zabijaki"(chociaż podczas Cell Sagi wyraźnie chciał zgładzić Piccola). Jego technika walki była świetna. Potrafił dobrze ocenić sytuację. Jedyną wpadką, była sytuacja kiedy Cell zjadł go na śniadanko. Jego opadające na z pozoru wątłe ramiona, czarne włosy, dawały mu subtelność. A jego chłodne, błękitne spojrzenie, wywołuje strach nie u jednego wojownika. Nigdy nie rozstawał się z swoją pomarańczową chustką, którą nosił na szyi.

Jinzouningen 18- Jedna z najładniejszych kobiet w DB. Żona Krillina, z którym miała córkę o imieniu Maron. Pomimo, że należała do płci pięknej, potrafiła walczyć jak prawdziwy mężczyzna. Kiedy w GT, Super 17 zabił Krillina, od razu rzuciła się na mordercę, nie zdając sobie sprawy, że przeciwnik jest kilku-krotnie od niej lepszy. Lubiła pieniądze. Tylko dla nich uczestniczyła w 25TB. Kochała zakupy. Miała tylko do nich dziwny stosunek. Jeżeli jakiś strój jej się nie podobał, wysadzała sklep w powietrze. Na początku wspomniałem o jej wyglądzie. A był ponad przeciętny. Kto nie mógłby się oprzeć zgrabnej blondynce, o niebieskich oczach?

Jinzouningen 20-Dr.Gero-naukowiec RR-w postaci cyborga. Gdyby nie jeden ludzki organ-mózg, można by go zaliczyć do grupy androidów. Dzięki niemu powstały wszystkie jinzouningen'y i inne zabójcze roboty. Jego geniusz był ceniony przez wiele ludzi na świecie. Niestety on wybrał "złą stronę Mocy". Jego chęć zawładnięcia światem, właściwie przyczyniła się do jego śmierci. Zginął od celnego kopniaka C 17. Dr.Gero był wysokim, starszym panem o ciemnej karnacji. Nosił na głowie czapkę z godłem RR.





Androidy

Android 13-Najsilnieszy z wszystkich androidów. Niesamowicie dobrze zbudowany, nr. 13, nieźle pokiereszował nasz kochany Z-team. Jego technika walki była bardzo bezmyślna. Łatwo dało się go zaskoczyć. Właściwie posługiwał się tylko siłą, przewyższającą poziomem wszystkich wojowników. Dopiero Goku wchłaniający Genki-Damę, przeszył go pięścią. Postać ta miała bardzo wyraźne rysy twarzy i spięte w koński ogon włosy. Nosi na sobie brązowy, kaftan, czarne spodnie i base-ballową czapkę.


Android 14- Partner 15-stki, o niespotykanym sinym kolorze skóry. Pokazał się tylko raz podczas filmu 7. Zginął od celnego przecięcia mieczem Trunks'a. Sam również dobrze władał tym orężem. Wyglądał dość dziwnie. Jego kości klinowe są napięte. Daje mu to wręcz śmieszny wyraz twarzy. A z jego kartoflanej głowy wystaje czarny i długi do pasa warkocz.




Android 15-Bardzo zabawny robot. Tak samo jak 13 i 14, pokazali się tylko raz w movie 7. Pod zieloną czapką zkrywa się okrągła fioletowa głowa. Jego wiejski pomarańczowy garniturek , w pewnym sensie daje mu urok. Często pije z swojej małej piersiówki. Ginie w starciu z Vegetą SSJ.





Android 19-Android starego typu. Na początku Android Sagi, siali razem z Gero postrach i zniszczenie. Nie wiele wiemy o jego charakterze. Posiadał na wewnętrznej części dłoni pochłaniacze energii, dzięki którym "zjadał" każde wyładowanie KI. Vegeta zirytowany tą umiejętnością, wyrwał mu ręce (niestety bidula nie doczekał się renty :/). 19-stka wyglądem przypominał grubego mnicha. Jego ubranie jest typowe dla RR: szerokie spodnie, kamizelka i duże naramienniki.
Twoja ocena: Zaloguj się aby ocenić

🤮 0
👎 0
😐 0
👍 0
😍 0
-%
-%
7288

Tagi: Brak tagów

Napisz komentarz

Zaloguj się aby odpowiedzieć.

Komentarze (23)

he no faktycznie walki były nawet ciekawe a art też fajny

Kocham cyborgi :) Walki z nimi były fajne B) Moglibyście dodać "inne roboty" i tam były by opisane takie roboty jak np Gill lub piracki robot.

Brakuje brak C13 unit

jest tu podział na cyborgi i androidy wiem że w np GITS to bardzo ważny podział ale w DB choć roboty były Cyborgami były nazywane Androidami (to dlatego bo pierwotnie Akira wszystkich nazywał sztucznymi ludźmi a po lokalizacji DB na inne języki zmieniono im nazwy na Androidy) niema też pewności czy 13 nie był Cyborgiem (w przeciwieństwie do 19 miał swoją osobowość)

dopisz roboty innych twurców nirz Gerro (w DB było wielu rąbniętych naukowców poza DB i DBZ były tesz kinówki i GT)

Haha Vegeta rocks! Zabił 2/4 androidy a jego syn Trunks 1, biedny Goku został z jednym androidem :D :D :D :D

METALIC GUNSO to też robot Służył w Armii Czerwonej Wstęgi w randze sierżanta. Był robotem strzegącym drugiego piętra Wieży Muskułów - siedziby Generała Białego. Podczas pojedynku z Son Goku stracił głowę i rękę, mimo tego kontynuował pojedynek. Pomimo ogromnego uporu i konsekwencji niestety ostatecznie nie dokończył walki, ponieważ wysiadły mu baterie. KAIZOKU ROBO następny robot nie wpisany Był dość słabo zaawansowanym technicznie i przestarzałym konstrukcyjnie robotem, niewiadomego pochodzenia. Jego zadanie polegało na pilnowaniu przed złodziejami pirackiego skarbu. W miejsce prawej ręki miał zainstalowany karabin maszynowy z (co ciekawe) nieskończoną ilością amunicji. Ponadto w lewej ręce nosił miecz. KAKAO android Wojownik wchodzący w skład zespołu Taurusa z Dragon Ball kinowego #3. Walczył z Yamuchą i pokonał go w bardzo łatwy sposób, jednak nie zdołał pozbawić życia. Ostatecznie został zlikwidowany przez Son Goku. RIRUDO cyborg Podwładny dr Myuu i głównodowodzący na Planecie Robotów. Jego zadanie polegało na śledzeniu Son Goku i odebraniu mu Smoczych Kul. Dysponował olbrzymią mocą i możliwością transformacji do coraz doskonalszych form bojowych. Ponadto został zbudowany, podobnie jak macierzysta planeta z metalu, dzięki czemu żyjąc z nią w harmonii posiadał zdolność dowolnego powiększania, bądź całkowitego zmieniania kształtu swojego ciała. Stoczył niezwykle zacięty pojedynek z Son Goku, który nawet jako Super Saiyan-jin z trudem stawiał mu czoła. Ostatecznie został zabity przez Gotena i Trunksa. Możemy go jeszcze ujrzeć w momencie otwarcia Piekła.

brak C13 unit i super C17
zato super foty raszty

androidy są najlepsze

a gdzie jest super 13

supcio nic dodać nic ująć

Android 16 był najsilniejszy z wszystkich robotów

Przecierz jeszcze był robot stworzony przez piratów z którym walczył krilan i goku jak uciekali z groty w której został generał niebieski.

O.o Nie wiedziałem, że w Dragon Ball występowało aż tyle robotów ;) Najważniejsze postacie chyba są :D Wszystko opisane, ciekawa treść i kolorowe obrazki. Gratz... xD

jeszcze po tym jak Generale Blue "zastrzelił" magiczną chmurkę i jak Goku go walnął to goku wziął kapsułki bo myslał ze nie ma juz jego chmurki i musi isc pieszo to wtedy w pierwszej kapsulce ktora otworzyl byl robot ktory mu pomogl i poprowadzil za niego samolot ;) ale jeszcze Metalic w stalowej wiezy tez byl robotem ;/

Jak dla mnie to bardzo dobry dział.Krótko i na temat o każdym robocie.Najbardziej podobał mi sie styl walki androida 14 w tej kinówce.Śmieszną miał twarz jak jakiś mongolczyk ale to nieważne.Ważne jest to że dział jest dobrze napisany.Moja ocena 8/10 Pozdro wszystkim [jupi]

dobre i przydatne info i obrazki kolo tekstu to duzy +!!! wczesniej widziaęm tylko przed albo na koncu tekstu!!!Bravo 9,5/10

czytajac nazwe "roboty" mialem nadzieje, że beda tu opisane roboty takie jak gill itp ktore wystepowaly w db . To bardziej się kwalifikuje do dzialu RR. Ale ogolnie spoko ;p

To tylko ogólne info , brak szczegółów - obejrzyj uważnie DB i DBGT i popraw troszkę arta bo jeszcze dużo brakuje

Sorki bardzo ze pisze jedne pod drugim ale ni mam opcji edytowania komentarzy swoich (swoja droga takowa by mi sie przydala) ale juz wiem ze jestes pelnowprawynym mieszkancem wyzszego gatunku (tj mesczyzna) :D zorki za niewyjasnienie ale dopiero teraz przeczytalem archiwum Sb. jakbyscie mogli dajcie mi jednka opcje edytowani poxdrowka :D

NARESZCIE!
Nareszcie ktos w redakcji kto umiescz obrazki kolo tekstow. Sory ze pisze ale z ksywki nie umei wywioskowac kobieta czy mesczyzna (napisales\las o Szarapovej wnioskuje ze dziewczyna ale..) przejdzmy od teamtu
Nareszcie ktos umiescz te obrazki kolo swojego txt bo duzo przyjemnie j czyta sie takie txty zycze Ci kolejnych tekstow rowniez z obrazkiami a wroze Ci swietlana przyszkolsc pozdrowka :)

Bardzo dobrze napisane :) Rośnie dobry pisarz na tej stronce ;) i tak ma być :) Rozszerzajcie częściej dział InfO :)

Bardzo fajne info, a to dopiero pierwsze :D , wiec pewnie w pszyszlosci beda jeszcze lepsze :) , zycze ci tego :) . W infie niezabraklo obrazkow ujecia tez fajne, a same opisy cyborgow i androidow bardzo ciekawie opisane :) . To tyle :D Pozdro