Dragon Ball To The End - Świat Mangi & Anime w zasięgu twojej dłoni!
Dragon Ball To The End Strona Główna
TTE    Regulamin    Szukaj    Grupy   Rejestracja    Zaloguj    ShoutBox

"Aby coś zyskać musisz dać coś o takiej samej wartości!"

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Reptile
2007-08-23, 21:59
Liga Mistrzów
Autor Wiadomość
flemon
Dopiero zaczyna

Wysłany: 2006-09-14, 19:41   Liga Mistrzów

Siema postanowiłem załozyć temat o Lidze Mistrzów więc LM wystartowała na dobre już od wtorku i środy moglismy obejżeć 1 kolejke.Było troche niespodzianek porażka Interu oraz Realu chodz to nie nowość tzw Królewscy ostatnio nie grają zbyt dobrze w LM .Faworyci nie zawiedli Barca,Chelsea,Milan nie dali szans swym rywalom nie wiem jak wy ale ja podtrzymoje swoje zdanie z przed roku ze poraz 2 LM wygra Barcelona.Według mnie w Finale zagrał:Barcelona-Inter.Wygra Barca a jakie są wasze typy ??pozdro

vader 
Maniakalny MANIAK!

Zaproszone osoby: 23
Wysłany: 2006-09-16, 21:26   

Geeez, flemon jak my się dawno nie widzieliśmy XD Spoko, że czasem na TTE wpadasz :D

Co do Ligi Mistrzów to jestem całym sercem za Barceloną. Nie ze względów na Ronaldinho, który już odzyskał formę, którą miał w maju, nie dla super gwiazd i nie dlatego, że pierwszy mecz bawiąc się w ładnym stylu wygrali 5:0. Nawet gdyby przegrali byłbym zawsze z nimi. Kibicuję im ze względu na wspomnienia. Stadion FC Barcelony był moim pierwszym stadionem na którym postawiłem swoje nogi. Miałem tam być 1h a byłem z 3h oglądając muzeum, przechodząc się po trybunach. Poza tym tam kupiłem swój pierwszy szaliczek drużyny XD i koszulkę. Ale byłem podniecony XD ohhh :D Wszystkie te miłe wspomnienia zobowiązują mnie do wierności, nie ukrywam, że podoba mi się także styl ich gry. Naprawdę sądzę, że w tym sezonie obronią tytuł. ;)

Poul 
Wie co to M&A

Wysłany: 2006-11-03, 22:54   

Ja powiem szczerze, że nie mam pojęcia kto wygra w tym sezonie. Mam nadzieję na niespodzianke w finale.
Lyon to zespół, który powienien za gre wygrać LM. Mimo, że nie mają tak wielkich gwiazd w swoim zespole potrafią pokonać Real czy inne potęgi teraźniejszej piłki. Grają (gdyby się przypatrzeć) piękny football.
Barcelona... powiem szczerze, że bardzo chciałem, aby wygrali tamta edycję LM. Teraz stali sie w moich oczach "gwiazdeczkami". Ronaldinho chodzący po boisku jak "święta krowa" w coraz to nowszych opaskach, Eto'o wychodzący ze stadiony kiedy mu się to podoba. Nie powiem, że grają słabą piłkę. Ich styl jest naprawde piękny dla oczu, jednak żeby wygrac trzeba mieć drużynę. Bez Ronaldinho i Eto'o, Barca nie istnieje.
Inter zajdzie niedaleko, jeżeli wyjdzie z grupy. Niestety zespół ten przypomina mi Real sprzed roku czy 2,3 lat. Być może dlatego, że gra tam wielu byłych piłkarzy Królewskich (?!). Wracając do tematu. Inter to gwiazdy, gwiazdy jeszcze raz gwiazdy. Ale gdzie jest drużyna?
Arsenal i Chelsea to moi główni faworyci do tytułu. Chelsea mimo, że ma pieniądze i gwiazdy potrafi się zgrać i pokazać, że na boisku są drużyną, a nie jak w przypadku Interu czy Barcy osobnymi zawodnikami.
Real zostawiłem na koniec. Jeszcze rok temu denerwowało mnie to co "grają". Ciągłe kłótnie w śrdoku klubu, konflikty. Teraz jest to klub, który bardzo lubie. Świetny Diarra i Emerson, czy sam Cappello. Widać, że zaczynają grać drużyną. Podejrzewam, że dojdą do Półfinału ;] ;]
Jak już wsponiałem czekam na finał pełen niespodzianek.

Szacunek ;];]

+Grochu 
Prawdziwy FAN

Zaproszone osoby: 3
Wysłany: 2006-11-04, 14:54   

Zacznę więc może od omówienia poszczególnych grup i drużyn, które tam grają ;)
Grupa A

* FC Barcelona
* Chelsea Londyn
* Werder Brema
* Lewski Sofia

Największe rozczarowanie tej grupy to niewątpliwie obrońcy tytułu Barca. po 4 kolejkach mają na koncie 5 punktów i stoją pod ścianą. Muszą wygrać z Lewskim i Werderem, a do tego Chelsea, która ma już zapewniony awans nie może przegrać z Werderem, co wcale nie jest takie pewne.
Chelsea natomiast gra znakomicie. Wielkie gwiazdy, które potrafią jednak tworzyć zgraną drużynę. To już w tej chwili pewniak do wyjścia z grupy. Po tym jak pewnie wygrali i zremisowali z Barcą wydaje się, że są faworytami conajmn
iej do półfinału, ale zobaczymy jak ułoży się losowanie. Ogólnie Chelsea wydaje się być jednym z wielkich faworytów do wygranej, ale tak jest już conajmniej od 3 sezonów.
Werder to bardzo dobra drużyna, która miała pecha trafiając do tak trudnej grupy. Jednak przed startem rozgrywek wszyscy mówli, że to może być "czarny koń" grupy A. Częściowo to się sprawdziło dzięki "prezentowi" od Barcy. Teraz Werder będzie musiał "tylko" nie pozwolić wygrać z Barcą, bo wiadomo, że Lewski, który robi za chłopca do bicia w grupie nie da rady zatrzymać "dumy katalonni". Myślę jednak, że Werder nie poradzi sobie z Barcą i obrońca tytułu wyjdzie z grupy co dobrze zrobi dla widowiska ;) .

Grupa B

* Inter Mediolan
* Bayern Monachium
* Sporting Lizbona
* Spartak Moskwa

Inter i Bayern według mnie murowani kandydaci do wyjścia z grupy, nawet pomimo początkowego potnięcia Interu.
Cytat:
Inter zajdzie niedaleko, jeżeli wyjdzie z grupy. Niestety zespół ten przypomina mi Real sprzed roku czy 2,3 lat. Być może dlatego, że gra tam wielu byłych piłkarzy Królewskich (?!). Wracając do tematu. Inter to gwiazdy, gwiazdy jeszcze raz gwiazdy. Ale gdzie jest drużyna?
Początkowo te gwiazdy faktycznie nie mogły się zgrać, ale obserwuję Inter i wydaje mi się, że z meczu na mecz jest coraz lepiej. Co do podobieństw do Realu faktycznie coś w tym jest. Drużyna mająca kupe kasy i największe gwiazdy, a nie radzi sobie tak jak możnaby tego wymagać. Wydaje mi się, że Mediolańczycy powinni bez problemu wyjść z grupy, bo oprócz Bayernu, który póki co spisuje się znakomicie nie mają tam przeciwnika. Przy pierwszej porażce ze Sportingiem zwyczajnie powinęła im się noga tak bywa nawet z największymi, ale przecież za to kochamy piłkę ;)
Bayer to zespół, który jeśli będzie miał trochę szczęści w losowaniu może powalczyć o wysoką lokate. Myślałem, że bez Ballacka swojego rozgrywającego, który kreował grę będą skończeni. Tymczasem drużyna radzi sobie bardzo dobrze w grupie i nie wydaje się, aby Sporting czy Spartak mogły im, lub Interowi zagroźić. Zobaczymy co będzie w fazie pucharowej.

Grupa C

* FC Liverpool
* Galatasaray
* Bordeaux
* PSV Eindhoven

Tu sprawa jest już rozstrzygnięta Liverpool i PSV wychodzą z grupy. Grupy, która była bardzo łatwa i jakoś nie upatruję faworyta ani w PSV, ani w zwycięzcy z 2005 roku Liverpoolu. Moim zdanie te drużyny będą miały kłopot z dotarciem do 1/8.

Grupa D

* Valencia CF
* AS Roma
* Olympiakos Pireus
* Szachtar Donieck

Teoretycznie i Szachtar i Olymipakos mają jeszcze szanse na awans. Jednak przy świetnej Valencii i dobrej Romie ekipy z Ukrainy i Grecjii mają małe szanse. W prawdzie Roma w ostatnim meczu z Olympiakosem ledwie zremisowała, ale zespół ten jest wystarczająco dobry, aby spokojnie wyjść z grupy. Vaencja ma według mnie sznse nawet na finał, jeśli będą mieli szczęście w losowaniu. Drużyna z Hiszpanii gra ładny i skuteczny footbal. Osobiście życze im jak najlepiej.

Grupa E

* Real Madryt
* Dynamo Kijów
* Steaua Bukareszt
* Olympique Lyon

Lyon bez straty punktów praktycznie już jest w dalszej fazie. Drużyna z Francji ma ogromny potencjał i moim zdaniem są to poważni kandydaci na mistrza Europy. Grają ładną dla oka i drużynową piłkę. Może i nie mają gwiazd światowego formatu, ale to jest bardzo mocna drużyna. w Grupie E dominują pokonując nawet Real i wydaje mi się, że drugi mecz może być podobny.
Real pod kierownictwem trenera Capello dość znacząco się zmienił. Powoli zaczyna to znowu być klub piłkarski, a nie objazdowy cyrk. Wielkie gwiazdy typu Beckham powoli tracą miejsce w składzie ustępując mniejsca młodszym i lepszym piłkażom typu Diarra. Jeśli Capello dalej będzie prowadził klub w taki sposób to Real może znowu stać się wielki. Nie wiem jednak czy już w tym sezonie, Wszystko wskazuje jednak na to, że dojdzie do zamiany miejsc między Barceloną a Realem. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to Barca powoli staje się objazdowym cyrkiem pełnym gwiazd, a Real zmierza spowrotem w lepszą stronę. Mam nadzieje, że nowy Real zajdzie daleko. Jednak Dynamo Kijów i Steauna to nie są rywale ani dla Lyonu, ani dla Realu. Żeby ocenić Real trzeba będzie poczekać do fazy pcharowej, bo to od niej zaczyna siię prawdziwa Liga Mistrzów.

Grupa F

* Manchester United
* Celtic Glasgow
* Benfica Lizbona
* FC Kopenhaga

Największą rewelacją była porażka Manchesteru z FC Kopenhaga, z której się ciesze. Osobiście nie lubię "Czerwonych Diabłów", ani Rooneya, ani C Ronaldo. Kolejny zespół pękacjący w szwach od gwiazd i z grubym portfelem i myślą, że to już wystrarczy. Gówno prawda. Do tego gracze Manchesteru zachowują się często chamsko i szpecą footbal. Osobiście jestem za powtórką z zeszłego sezonu, czyli Manchester na trzecie miejsce a awansują Benfica i Celtic, którzy grają ładną i zespołową piłkę. Podejżewam, że z tego marzenia wyjdą niestety nici. Drużyna z Anglii nie jest niestety aż tak słaba, ale ostatni mecz z Kopenhaga pokazał jednak, że nie są tacy dobrzy ;)

Grupa G

* Arsenal Londyn
* FC Porto
* CSKA Moskwa
* Hamburger SV

Gra o awans toczyć się będzie do końca pomiędzy Arsenalem, FC Prto i CSK Moskwa. Moim osobistym faworytem jest Arsenal. Zespół ten był w stanie wymienić gwiazdy typu Vieria na młodych i utalentowanych piłkarzy jak Fabregas czy Hleb. Zostały również filary typu Henry. Arsenal gra szybko i zespołowo przez co ich gra może się podobać. (przynajmniej mi). Drugie miejsce myślę, że zajmnie FC Porto. Według mnie są w stanie sobie poradzić z CSK Moskwa. Wiadomo już, że HSV jest poza grą.

Grupa H

* AC Milan
* Lille OSC
* AEK Ateny
* RSC Anderlecht

Najchętniej bym tę grupę pominął. Milan zalazł mi ostro za skóre w zeszłym sezonie gdy szczęśliwym trafem w ćwierćfinale pokonał grający dużo lepiej Lyon Analogiczna sytuacja miała mniejsce w 2005 roku, gdy Milan fuksem wygrał na wyjeździe z wyraźnie lepszym PSV. Piłkaże Milan powinni już pójśc na emeryturę. Pirlo, Cafu, Dida, Costakurta ich czas się skończył. Tymczasem kolejne szczęśliwe zrządzenie losu. Rywale w grupie H są tak łatwi, że ciężko mi wytypować koto wyjdzie z drugiego mniejsca za Milanem. Mam tylko nadzieje, że szczęście Milanu skończy się w 1/8 i trafią oni na mocnego rywala typu Chelsea, który pokaże emerytom gdzie ich mniejsce.

Narazie ciężko ocenić kto wygra tego roczną edycję LM. Gdy poznamy pary 1/8 finału wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.

Netykieta Fan
Ostatnio zmieniony przez Grochu 2006-11-04, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu