Dragon Ball To The End - Świat Mangi & Anime w zasięgu twojej dłoni!
Dragon Ball To The End Strona Główna
TTE    Regulamin    Szukaj    Grupy   Rejestracja    Zaloguj    ShoutBox

"Nie patrz na świat przez pryzmat rozpiętego rozporka!"

Poprzedni temat «» Następny temat
Szachy
Autor Wiadomość
+Reptile
Prawie FAN

Wysłany: 2007-08-22, 21:26   Szachy

Szachy... to właśnie o nich chciałem trochę pogadać...

Jak zapewne wiecie jest to jedna z dyscyplin sportowych dlatego umieściłem ten temat w sporcie... choć równie dobrze prezentowałby się na pewno w Hyde Park'u...

Sam gram trochę w szachy... nauczył mnie oczywiście mój ojciec jakieś 10 lat temu... no może więcej. Nie uważam sie za dobrego w te klocki, ale lubię czasami zagrać z kimś partyjkę. Nie to co mój ojciec, który uzależniony jest od szachów xD Kiedyś grywał praktycznie wszędzie... w domu, szkole, wojsku... wszędzie gdzie się dało i do tego wygrywał... Matka opowiadała mi że w swoim najlepszym okresie wygrywał z ludźmi nie patrząc na szachownice tylko słuchając jaki przeciwnik wykonuje ruch... np (Skoczek b1 na c3)... Niestety obecnie pamięć już nie ta, myślenie też nie dzięki czemu czasami udaje mi się z nim wygrać. A kiedyś we trzech (z moimi 2 braćmi) graliśmy na niego i zawsze przegrywaliśmy lub wygrywał z nami wszystkimi na 3 szachownice... Jakiś czas temu przestał grać bo nie miał z kim... nam po 2 partiach się juz nudziło więc pozostało mu siedzenie z książkami i uczenie się różnych debiutów czy ciekawych zagrań... Ostatnio wszystko się zmieniło... od czasu jak pokazaliśmy mu kurnik XD Teraz siedzi na dwóch stronach... livescore.com gdzie śledzi wyniki meczów na żywo i właśnie na kurniku gdzie gra w szachy xD Na szczęście ma swój komp bo nie pogodzilibyśmy się wszyscy. Jedyny problem jest w tym, że grając na płaskiej szachownicy (komputerowej) popełnia straszliwe błędy... nie widzi, że coś grozi jego hetmanowi itp... po prostu nie może się przyzwyczaić do komputerowego stylu grania co wiąże się z późniejszymi bluzgami jak podstawia hetmana jakiemuś kolesiowi xD

Sam czasami też gram w szachy na kurniku, czasami na żywo z kimś... Bardzo lubię ten sport. Myślę, że prawdą jest to, że szachy rozwijają umysł. To dość ciekawe zajęcie... Prawdę powiedziawszy od zawsze lubiłem wszystko co związane z jakimiś zadaniami, rebusami, gdzie trzeba coś pomyśleć... Dlatego lubię grać w szachy, lubię rozwiązywać wszelkiego rodzaju krzyżówki... Nie sprawia mi problemu także ułożenie kostki rubika...

A co z Wami ? Co myślicie o tym sporcie ? O tej rozrywce ? Umiecie grać w szachy ? Nie macie do nich cierpliwości ? Chcielibyście umieć grać ? Z kim zazwyczaj gracie ? Może umiecie jakieś debiuty, albo macie jakieś ulubione ?

Zapraszam do rozmowy...

pzdr

kazekage 
Wie co to M&A

Wysłany: 2008-05-29, 07:14   

Moja odpowiedż to:szachy to piękna i fascynująca gra z której można się wiele dowiedzieć.Na przykładzie słynnego Rosjana.Ten pan zaczął grać w szachy jak miał 5 lat i teraz gra nawet z mistrzami świata i z nimi wygrywa w karzdej partii.

Odpowiedz do tematu