Dragon Ball To The End - Świat Mangi & Anime w zasięgu twojej dłoni!
Dragon Ball To The End Strona Główna
TTE    Regulamin    Szukaj    Grupy   Rejestracja    Zaloguj    ShoutBox

"Po co sie starać żyć skoro i tak w końcu umrzemy?"

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrestling
Autor Wiadomość
@krzmig 
Administrator

Wysłany: 2007-08-07, 20:30   Wrestling

Kilka lat temu wpadam do kuzyna a on mówi że ma zajebistą giere... no to czekam co mi tym razem pokaże... po ukazaniu sie loga PSX i szeregu reklam w końcu zobaczyłem menu gry ale w dalszym ciągu nie wiedziałem co to jest, wybraliśmy sobie ludzi i walka! W końcu ukazał mi sie kwadratowy ring otoczony linami, i dwóch ludzi w śmiesznych ubraniach. Tak to była gra o wrestlingu (WWF SmackDown 2 - Know your role). Graliśmy do czarnej nocy... później jeszcze na wczasach u babci dopóki nie popsuł sie play i dupa z grania...

Jakiś miesiąc temu skacząc po kanałach i szukając czegoś konkretnego wpadłem na program extreme sports i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem wrestling! Przypomniałem sobie stare czasy na PSXie... Program mnie zaciekawił, w następnym tygodniu oglądałem już od początku a ten program to WWE Raw. Zanim jeszcze trafiłem na WWE widziałem japońską odmianę tego "sportu" ale wydało mi sie zbyt udawane. Kiedy zainteresowałem sie trochę bardziej tą dziedziną rozrywki odkryłem ze na MTV leci WSX a na eurosporcie TNA i Japoński Wrestling (nie znam nazwy).

A tydzień temu pobrałem wyżej wymienioną gre i ku mojemu zdziwieniu nadal koło 1/3 wrestrelów dalej występuje w walkach. Z czego wielu grało w kilku niezłych filmach.

Wrestling w sam w sobie jest modyfikacją zapasów ale znacznie przerobioną, wachlarz ciosów i chwytów jest praktycznie nie ograniczony. Rzucanie przeciwnika na stół komentatorski czy bicie go krzesłem jest normalnością ;] Z reguły ring jest kwadratowy (tylko w TNA jest 6 kątny) i jest otoczony zazwyczaj 3 linami (choć raczej są to gumy), które zawodnicy wykorzystują do najróżniejszych akrobacji ale i również są wykorzystywane do przerwania uchwytu założonego przez przeciwnika. Jako że ten sport, tudzież show jest tworzone pod publikę a nie rywalizację sportową to walki są często urozmaicane różnymi wymysłami. Żeby zdobyć pas często trzeba powalić przeciwnika i wspiąć sie po drabinie po pas zawieszony nad ringiem. Istnieje tez odmiana walk w klatkach a zeby wygrać trzeba wyjść z klatki pierwszym. Takich różności jest mnóstwo np "Royal Rumble" gdzie walczy naraz maksymalnie 4 zawodników a zabawa polega na wyrzuceniu przeciwników poza ring, gdy tego dokonamy po chwili wchodzi kolejny zawodnik i tak 30 ludziów ;].

Z pewnością występowanie w takich zabawach jest niebezpieczne, nawet jeśli walki mają z góry przewidziany scenariusz a większość chwytów odbywa sie przy współpracy obu zawodników. Dodatkowo bardzo mile jest widziana świetna kondycja fizyczna, bo nie każdy może wejść na ostatnią linę i skoczyć na matę "plackiem" czy saltem.

Ten sport o ile to można tak nazwać z pewnością jest widowiskowy i ciągle wielu ludzi dokłada wszelkich starań aby był jeszcze bardziej efektowny.

A ty co sądzisz o tym sporcie? Czy jest on w ogóle sportem? A może go lubisz bez względu na to czym jest? ;]

EDIT
Zmieniam zdanie co do japońskiego wrestlingu! To co dzisiaj widziałem odmieniło mój pogląd na ten sport w tym kraju ;]

Ostatnio zmieniony przez krzmig 2007-08-08, 00:17, w całości zmieniany 1 raz  

+Grochu 
Prawdziwy FAN

Zaproszone osoby: 3
Wysłany: 2007-08-23, 20:35   

Wrestling znam od mniej więcej 1997 roku kiedy to na Polsat 2nadawano federacje WCW. Ten "sport" bardzo mi się spodobał. Byłem wtedy zachwycony dynamiką akcji, rzutami i innego typu bajerami. (oczywiście w wieku 8 lat myślałem, że to się dzieje naprawdę xD). W World Championship Wrestling walczyli min. Hulk Hogan, Golberg, Kevin Nash, Booker T. Moim ulubionym zapaśnikiem był natomiast Sting. Scorpion Death Look, było cool. (Dla niewtajemniczonych polegało to mniej więcej na przekręceniu rywala na plecy, przy jednoczesnym skręceniu jego nóg). Z czasem WCW zostało wchłonięte przez WWE, a wrestling zniknął z anteny. W ciągu następnych 5 lat moją uwagę dużo bardziej przykuła piłka nożna, a o amerykańskich zapasach prawie zapomniałem. Dwa lata temu odkryłem, że Eurosport nadaje TNA. Z ciekawości obejrzałem kilka gal i sport spodobał mi się na nowo. Pobrałem również z ciekawości kilka odcinków WWE a, obecnie MTV nadaje WSX. Moja fascynacja się jednak znacząco zmieniła. Już nie ekscytuje mnie to tak bardzo, a w porównaniu do footballu jest słabe. Dlaczego? Być może przez to, iż w ciągu tych 10 lat dojrzałem i jasno dostrzegam, iż jest to udawane. Widać, że jest znacznie bardziej show niż sport. Emocje wyzwalane u mnie obecnie przez Wrestling nie mają porównania z piłkarskimi. W prawdzie nadal mam swoich ulubionych zapaśników, ale ich walki nie wywołują u mnie tego, co wywołuje np. mecz Realu Madryt. Nie ma już tej ekscytacji z wykonanego rzutu zapaśnika jaka jest z każdej akcji, podanie, czy gola. Nie ma spontanicznych okrzyków, jak po strzelonej bramce, czy wygranej. Jest tylko śmiech. Nie mam tu jednak na myśli śmiechu politowania. Po prostu Wrestling mnie w tym momencie bawi, tak jak np. komedie. Do tego show nie podchodzę już jak do sportu, tylko jak do filmów fantastycznych, czy anime. Daje mi to bardziej rozrywkę niż emocje sportowe. Mimo to nadal lubię Wrestling i każdemu polecam zapoznanie się z nim, jednak jeśli jesteście już bardziej dojrzali potraktujcie to delikatnie mówiąc nie do końca serio.

Pozdrawiam.

Netykieta Fan

~poldek890
Maniak!

Wysłany: 2007-11-09, 19:25   

Trochę oglądałem ten sport czy jak kto woli to nazywać i uważam to za średnią rozrywkę. Osobiście nie mam do niego żadnych uprzedzeń ale ile tu prawdy a ile grania na pokaz dla publiczności. Podniecałem sie tym kiedy miałem 7 lat i jeszcze nie rozumiałem do końca co oni w tym ringu robią a teraz nic w tym aż tak fascynującego nie widzę. Fakt może śmieszne jest jak ktoś niby tam wyrwie przeciwnikowi kudły ale naprawdę...
Same gry wrestlingowe mi sie za to podobają i mógłbym w nie z kumplami pykać i pykać do upadłego. Szczególnie lubię powalić przeciwnika i skoczyć na niego aż wszystko w koło sie zatrzęsie.
Obecnie jak nic nie ma w TV czasem jeszcze jednak glądne na Eurosporcie co oni yam wyrabiają i poświęcę na to parę minut.

Odpowiedz do tematu