Dragon Ball To The End - Świat Mangi & Anime w zasięgu twojej dłoni!
Dragon Ball To The End Strona Główna
TTE    Regulamin    Szukaj    Grupy   Rejestracja    Zaloguj    ShoutBox

"Nie patrz na świat przez pryzmat rozpiętego rozporka!"

Poprzedni temat «» Następny temat
Le Parkour
Autor Wiadomość
+SoLo 
Maniakalny MANIAK!

Zaproszone osoby: 8
Wysłany: 2006-09-02, 08:08   Le Parkour

Chciałem napisać o kilku rzeczach związanych z tą dziedziną sportu. Jak wiecie Le Parkour to sztuka przemieszczania w jak najefektowniejszy dla nas sposób, wykonawce tego sportu nazywamy Traceur lub Traceuse w zależności od płci. Ja osobiście uprawiam ten sport i jest nie lada problemów, które nas psześladują. Ten temat założyłem z myśla nie tylko o osobach, które uprawiają owy sport, ale równierz o innych którzy mają coś do powiedzienia na ten temat.

Więc tak napewno pierwszy problemem jest policja, nie znająca LPK i myśląca że uciekamy przed kimś, że coś zniszczyliśmy lub okradliśmy i uciekamy... wtedy zazwyczaj kączy się to spisaniem, bo nie łatwo im wytłumaczyć co naprawde robimy.

Kolejnym problemem jest napewno ochrona, która prawie zawsze ma coś do nas i każe nam jak najszybciej opuścic teren bo jak to mówią "wezwią policje" właściwie to też nie można im się znowu tak dziwić, wkońcu pilnują jakieś szkoły czy coś, ale my nic nie niszczymy i poprostu chcemy troche na spokojnie zostać na jednej mięjscówce.

Nie obejdzie się też bez zaznaczenia tego co o nas myślą zazwyczaj przechodnie. Mówią, że jesteśmy niewychowanymi gówniarzami itp. często można usłyszeć od starszych osób, że nie mamy instyktu samozachowawczego, ale nie bardzo przejmujemy się tym.

Chciałem się dowiedzieć co wy myślicie o nas i co myślicie na temat tego co napisałem.

Pozdr.

Fistaszek 
Wie co to M&A

Wysłany: 2006-09-02, 08:17   

hehuh, dziwi mnie tylko to, dlaczego napisałeś o wadach a nie o zaletach ;)

Owszem, czasem policja wydaje sie być jakaś zacofana, już kilka razy widziałem jak kogoś gonili.
Ochrona tak samo ale to już jest troszke mniejszy problem bo ci to tylko postraszą.
Ale co do przechodniów to nie zawsze się zgodze.
Jeżeli na oczach powiedzmy setki ludzi skaczes z jakiś 5m. to około 70% widzów będzie uważało, że jesteś wybitnie uzdolniony itp.

Sam uprawiam ten sport od dłuższego czasu.
I tak nie umiem zbyt dużo, bo ostatnio zdeczka zaniedbałem treningi na rzecz siedzenia na kompie xD
No ale cóż, mimo wszystko to fajna zabawa. Można rozciągnąć mięśnie, szybko nadrobić fizyczne zaległości, zainponować ludziom no i oczywiście sprawdzić umiejętności swoje i swojego ciała ;)

Printer 
Wie co to M&A

Wysłany: 2006-09-02, 09:52   

Taa policja bywa denerwująca. Już kilka razy miałem z nią do czynienia... Raz nawet uciekałem przed nimi xD Ale policjanci z reguły są sztywni. Nie rozumieją, że młodzież wynalazła nowy sport, który mimo zakazom mundurowych czy rodziców nadal będą LPK uprawiać.
Co do ochrony do zgadzam się z tym, że tylko straszą. Jeszcze nigdy nie zdażyło mi się, aby skończyło się na czymś poważniejszym... Pogadają itd. i odejdą xD
Jeśli chodzi o ludzi, to oczywiście mocherowe berety będą nie zadowolone z tego co robimy, jednak "normalna" osoba gdy przejdzie koło nas, wykonujących salto, napewno zwróci na to uwagę w sposób pozytywny.
Sam LeParkour uwielbiam. Nie trenuję codziennie, jednak w każdej wolnej chwili poskaczę sobie dla przyjemności :)

+Qbex 
Maniakalny MANIAK!

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-09-02, 10:05   

Ja również trenuję LeParkour. Dosyć często spotykam się z oporem cywilów jak i mundurowych. Oni nie rozumieją, że to sport, tak jak piłka nożna czy koszykówka. Uważają to za jakieś chuligaństwo i porównują nas do jakichś bandytów...To nie sprawiedliwe. Powinniśmy mieć trochę od życia. Co do uciekanie przed policją, to jeszcze mi się to nie zdażyło, ale z ochroną i strażnikiem miałem kilka razy do czynienia. Widzicie, u mnie na ośce buduje się sala gimnastyczna do szkoły ( będzie od niej o wiele większa xD) i tam po budowie z chłopkami skaczemy. Problemem jest pewien stróż, który zawsze wieczorem robi obchody. To my robimy tak, że patrzymy gdzie on jest i potem siuup w inne miejsce. Kilka razy nas zobaczył, ale nawet nie zdążył zobaczyć koloru włosów bo już byliśmy w innym miejscu xD Koleś myślał że uciekliśmy, a tak na prawdę poszliśmy na inne piętro xD

Sport jest fajny i zapewnia dużo adrenaliny. Dzięki niemu można przełamać strach przed wieloma rzeczami co się bardzo potem w życiu przydaje xD Nie wiem czego oni chcą od nas xD Pewnie sami by tak chcieli i nam zazdroszczą xD

Fovor 
Wie co to M&A

Wysłany: 2006-09-02, 10:31   

Ja nie uprawiam tego sportu (za mało giętki i zwinny jestem -.-) i mi osobiście nie przeszkadza, gdy widze kogoś biegnącego po dachu, lub czyms takim podobnym.

Co do strażników i policji, też się im nie dziwie, to ich praca, zachowanie porządku na ulicach (czy w miejscu którego pilnują). Nie chcecie zeby sie burzyli, cwiczcie (lub bawcie sie) tam gdzie ich nie ma.

Co do szarych ludzi, jak juz Printer napisal, mohery zawsze bedą sie czepiac o wszystko, o ile nie ma to zwiazku z kosciolem. Co do reszty ludzi trudno powiedziec, gdyz kazdy moze miec inne odczucia

James
Dopiero zaczyna

Wysłany: 2006-10-15, 12:38   

Razem z kumplem mam zamiar zaczac uprawaic ten sport. Co robic na poczatek. od jakich trickow zaczac narazie zbudowalismy sobie podest o wyskoscie 1,80 m i przednim wykopalismy roz i zasypalismy go piekkim piaskiem row ma dlugos okolo 3metry i szerkosci okolo 1,5m. prosze o szybko odpowiedz bo chcemy jka najszybciej zaczac :)

marcin 
Zaczyna sie uzależniać

Wysłany: 2007-04-24, 17:26   

Solo mógłbyś napisać kto wymyślił ten sport jakie są najpopularniejsze tricki. Ja z pół roku temu uprawiałem ten sport ale mój kolega miał niezły wypadek bo próbował z skoczyć z balkonu na drugi balkon a było to na drugim piętrze. Więc już wiadomo co mogło sie stać. Z policją jak zawsze jest źle ale trzeba sie z tym pogodzić. Najlepiej samemu zrobić sobie jakiś tor przeszkód i stopniowo go polepszać. Gdzieś czytałem że Leparkour w skrócie jest to jak najszybsze i efektowniejsze przedostanie sie przez różne przeszkody. Zaletą tego sportu jest to że można szybko uciec przed kimś kto chce cie ...
Radzę żebyście najpierw poszukali jakiś lekcji akrobatyki bo dużo osób od tego zaczęło. Na pewno każdy który to uprawia miał pare obrażeń więc lepiej wziąć apteczkę.
POZDRO 8)
Ostatnio zmieniony przez Gniewny 2007-04-24, 18:07, w całości zmieniany 2 razy  

+SoLo 
Maniakalny MANIAK!

Zaproszone osoby: 8
Wysłany: 2007-06-12, 09:20   

Zacząć od Akrobatyki? Ja za Akrobatykę wziąłem się dopiero po opanowaniu Le Parkour... Akrobatyka jest to poziom zaawansowany, a Parkour może uprawiać każdy...

marcin napisał/a:
Jakie są najpopularniejsze tricki?

Na początek zobacz te dwa filmiki Vaults 101, Vaults 102; po obejrzeniu i opanowaniu wszystkich tych podstaw wejdź na głównie forum Le Parkour i poczytaj trochę o trickach, technikach a potem jak już będziesz dobry weź się za Akrobatykę... chyba że na początku zrezygnujesz z Parkour'a i od razu wybierzesz Akro...

marcin napisał/a:
Kto wymyślił ten sport?

Sam sztukę Parkour zapoczątkował francuz David Belle...

No cóż życzę powodzenia i jak najmniej obrażeń :mrgreen:

Pozdr. ;)

Odpowiedz do tematu