Dragon Ball To The End - Świat Mangi & Anime w zasięgu twojej dłoni!
Dragon Ball To The End Strona Główna
TTE    Regulamin    Szukaj    Grupy   Rejestracja    Zaloguj    ShoutBox

"Zwycięstwo to krążenie od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu"

Poprzedni temat «» Następny temat
XBox 360 vs PS3 vs Wii?

Która konsola jest twoim zdaniem najlepsza?
XBox 360
50%
 50%  [ 5 ]
Play Station 3
50%
 50%  [ 5 ]
Wii
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 10
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
@krzmig 
Administrator

Wysłany: 2007-08-02, 16:08   XBox 360 vs PS3 vs Wii?

Zainteresowałem się dzisiaj konsolami stacjonarnymi 7 generacji. Są jak na razie 3 takie konsole i raczej nie widać jako takiego faworyta... W generacjach 5 i 6 wybór raczej był prosty psx i ps2. Teraz firma Sony zyskała nowych przeciwników, i według wielu źródeł to sony przegrywa jeśli chodzi o ilość sprzedanych sztuk.

XBOX 360

Producent: Microsoft
Premiera:
Stany Zjednoczone, Kanada - 22 listopada 2005
Stany Zjednoczone, Kanada - 29 kwietnia 2007 (wersja Elite)
Unia Europejska - 2 grudnia 2005
Japonia - 10 grudnia 2005
Polska - 3 listopada 2006 (jak na moje oko jesteśmy w uni to czemu jesteśmy osobno o_O )
CPU: 3.2 GHz trójrdzeniowy PPC Xenon
GPU: 500 MHz ATI Xenos
Nośniki danych: DVD, CD, jako dodatek: HD DVD
Pamięć systemu: 20 GB i 120 GB dysk twardy, karty pamięci
Kontrolery: 4 (przewodowe lub bezprzewodowe)
Połączenia: 3 × USB 2.0
Sprzedanych jednostek:
Na świecie: 6 milionów[1] (na dzień 30 września 2006)
USA: 3,4 miliona[2] (na dzień 7 grudnia 2006)
Europa: 1,3 miliona[3] (na dzień 30 czerwca 2006)
Japonia: 234 381[4] (na dzień 24 grudnia 2006)
Najlepiej sprzedawana gra: Gears of War
Wsteczna kompatybilność: 329 gier dla Xbox (wymaga dysku twardego)
Poprzednik: Xbox

PS 3

Producent: Sony Computer Entertainment
Premiera:
Japonia - 11 listopada 2006
Stany Zjednoczone, Kanada, Hongkong, Tajwan - 17 listopada 2006
Europa, Singapur - 23 marca 2007
CPU: 3.2 GHz Cell Broadband Engine
Nośniki danych: BD-ROM, DVD-ROM, CD-ROM, Super Audio CD
Sprzedanych jednostek[b]:
Świat: 2 miliony[3] (na dzień 16 stycznia 2007)
Ameryka Północna: 1 milion[3] (na dzień 16 stycznia 2007)
Japonia: 1 milion[3] (na dzień 16 stycznia 2007)
[b]Najlepiej sprzedawana gra
: Resistance: Fall of Man (na dzień 22 listopada 2006)
Wsteczna kompatybilność: Większość[5] gier dla PlayStation i PlayStation 2
Poprzednik: PlayStation 2

Wii

Producent: Nintendo
Premiera
Ameryka Płn. i Płd. - 19 listopada 2006
Japonia - 2 grudnia 2006
Australia, włochy - 7 grudnia 2006
Europa - 8 grudnia 2006
CPU: bazujący na IBM PowerPC[1] "Broadway"
GPU: ATI "Hollywood"
Nośniki danych: 12 centymetrowe dyski optyczne Wii, 8 centymetrowe dyski optyczne Nintendo GameCube
Pamięć systemu: 512MB wbudowanej pamięci flash, karta pamięci GameCube, karta Secure Digital Card
Połączenia: Wi-Fi, Bluetooth, USB 2.0 x2, Adapter sieci LAN (podłączany przez USB)
Sprzedanych jednostek:
Na świecie: powyżej miliona na dzień 7 grudnia 2006[2]
USA: 476 000 na dzień 1 grudnia 2006[3]
Japonia: 823 311 na dzień 24 grudnia 2006[4]
Europa: 325 000 na dzień 13 grudnia 2006[5]
Australia: 32 901 na dzień 10 grudnia 2006[6]
Najlepiej sprzedawana gra: Wii Sports (gra dołączana do konsoli z wyjątkiem Japonii), The Legend of Zelda: Twilight Princess[2]
Wsteczna kompatybilność: Nintendo GameCube
Poprzednik: Nintendo GameCube

powyższe dane pochodzą z wikipedi i np dla ps3 pominięto kilka parametrów które są podane w xboxie i wii...

PS3 kosztuje w okolicach 2000 zł
Xbox360 koło 1400 zł
a Wii coś koło 1000 zł
różnica w cenach jest i to nie mała jak na polskie warunki...

PS3 to kontynuacja dwóch świetnych konsoli które podbiły rynek i większość gier z nich będzie działała na nowym wynalazku Sony. Dodatkowo nowe płytki Blu-ray które teraz raczej nas nie przekonują, za kilka lat powinny wyprzeć z rynku dvd tak jak to dvd zrobiło niegdyś z cd. PS3 jest zdecydowanie największą konsolą z tych trzech ale w końcu one mają służyć do grania w domu a nie w autobusie ^_^, do grania poza domem jest np PSP z którym PS3 może się łączyć bezproblemowo...

Xbox 360 - trudno mi o nim coś mówić bo nie zainteresował by mnie na tyle żeby szukać na jego temat jakieś informacje... dodatkowo odpycha mnie firma która go zrobiła, jeśli zrobili z niego to samo co z windowsa to tej konsoli nie kupie nigdy, poza tym od gier na konsole i samych konsol najlepsi są chyba Japończycy więc gdzie sie pchają przechrzczeni europejczycy?

Wii - Najmniejsza i najtańsza z tego grona konsola i za razem posiadająca najbardziej abstrakcyjny pomysł na pady! Bezprzewodowe urządzenia wykrywające ruch w 3 wymiarach czyli dobra zabawa dla dzieciaków i ludzi nie umiejących wysiedzieć w jednej pozycji paru minut. Wii podobnie jak PS3 może łączyć sie bezprzewodowo z konsolką tej samej firmy czyli Nintendo DS a o takim bajerku Billi G. może na razie pomarzyć ;] ale jeśli chodzi o grafike to wii może zapomnieć o takiej jak konkurencja ;P

Więc jeśli miał bym wybierać wybrał bym PS3 a jako drugą konsole wziął bym Wii a z XBOXa bym zrezygnował ;]

PS:
a to taki mały fragment z jednego forum:
Kod:
Jak donosi serwis Kotaku, firma iSuppli przeprowadziła ostatnio małe badanie. Miało ono wykazać, ile naprawdę dwóch konkurentów - Microsoft i Sony - kosztuje produkcja jednej konsoli oraz kto zarabia więcej na wspomnianym sprzęcie. Eksperci szukali, pytali, wymieniali informację, aż w końcu udało się! Poszczególnym podzespołom PlayStation 3 oraz Xboxa 360 przypisano ceny produkcji i złożono sprzęt do kupy. Czy ktoś nadal uważa, że Sony zyskuje na sprzedaży PlayStation 3 po obecnej cenie rynkowej? Przypominamy, że obecnie Xbox 360 kosztuje 399, a PlayStation 3 599 dolarów.

Cena produkcji Xboxa 360:

1. Napęd DVD - 19.45 $
2. Obudowa - 25.25 $
3. Zasilacz - 25.50 $
4. Procesor, karta graficzna oraz inne podzespoły tego typu - 204 $
5. Dysk twardy - 43 $
6. Montaż sprzętu - 6.10 $

Razem: 323.30 $

Cena produkcji PlayStation 3:

1. Napęd Blu-Ray - 125 $
2. Obudowa - 61.75 $
3. Zasilacz - 37.50 $
4. Procesor, karta graficzna oraz inne podzespoły tego typu - 352 $
5. Dysk twardy - 54 $
6. Bluetooth - 19.60 $
7. Pozostałe - 150 $
8. Montaż sprzętu - 40 $

Razem: 840.35 $

źródło: www.gry.wp.pl

i to by było na tyle ;] może później coś dopisze ;P

Ostatnio zmieniony przez krzmig 2007-08-02, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  

marcin 
Zaczyna sie uzależniać

Wysłany: 2007-08-02, 19:56   

Temat bardzo fajny a zwłaszcza dla maniaków konsol. Ja jestem właśnie takim zapalonym graczem i w tygodniu spędzam mniej więcej 10 godzin na gierki. Zagłosowałem na PS3 bo już grałem na nim w USA. Imogę stwierdzić że jest bardzo wciągająca. Że aż sie
chce na niej grać. Ma bardzo duże wymagania ale wierzcie mi że warto wydać te dwa tysiące. Xbox też wymiata gierkami ale tu też jest źle bo gry są bardzo kosztowne. Moim zdaniem nintendo nie ma szans z takimi firmami jak Sony i Microsoft. Czasy sie zmieniły technologia idzie w górę i konkurencja jest większa. Nie zmienie swojego zdania i tyle. Pozdro dla redakcji i userom. Polecam pisma o grach takie jak
PSX Extreme i Neo Plus. :mrgreen:

~poldek890
Maniak!

Wysłany: 2007-08-02, 19:58   

Ja osobiscie przepadam za PS dlatego głosuję na PS3. Moim zdanie to najlepsza seria konsol jaka mogła powstaĆ dla graczy, ponieważ ma nieograniczone możliwości. Fakt jej cena moze odstraszyĆ, ale dla prawdziwego gracza nie ma przeszkód do pokonania. W przypadku Wii to stwierdzam, że pomysł nawet dobry, ale wykonanie mogło byĆ trochę lepsze choĆ nie można narzekaĆ. XBOX 360 też niejest najgorszy i jak narazie jak bym miał wybieraĆ to wziąłbym go zamiast Wii... hm dlaczego? może dlatego, że więcej jak narazie oferuje w grach wieloosobowych.

** Komentarz dodany przez: krzmig: 2007-08-02, 21:13 **
wydaje mi sie ze do gier wieloosobowych zdecydowanie lepszy jest wii od xboxa, lepsza zabawa jak wymachujesz rękoma w 4 osoby niż siedzicie sobie na głowie i klikacie w przyciski ;]

@krzmig 
Administrator

Wysłany: 2007-08-02, 20:40   

marcin napisał/a:
Moim zdaniem nintendo nie ma szans z takimi firmami jak Sony i Microsoft.

LOL XD
Firma microsoft została założona w roku 1975. Konsola Xbox została wprowadzona do sprzedaży w 2001 roku czyli przez około 25 lat jedynymi grami z jakimi miał kontakt microsoft to były domyśle gry w winach... chyba że wykupili jakieś firmy zajmujące sie grami, nie wiem.

Firmę Sony utworzono w 1946 i od początku zajmowała się sprzętami "domowego użytku", czyli o grach tutaj raczej nie ma mowy a nawet jeśli to był to jakiś dodatek do reszty. W 1994 roku wypuścili na rynek PS i to w tedy zaczęli swoją przygodę z grami ;]
Kod:
Konsola ta była stworzona we współpracy z Nintendo Sony miało dostarczyć im czytnik CD-Rom do ich konsoli oraz ogólnie pomóc przy architekturze systemu. Jednak z powodu różnicy zdań, w 1993 roku Sony samo zaczęło prace nad swoją konsolą, dodając literę X do jej nazwy przy premierze systemu litera została usunięta, jednak skrót pozostał PSX.

^ to chyba mówi samo za siebie ;] sony miało farta!

A teraz firma Nintendo którą utworzono w roku 1889 (100 lat przed moimi urodzinami! XD). Z początku firma zajmowała się tylko kartami do gry jednak w 1978 roku Nintendo zaczęło swoją przygodę z grami elektronicznymi kiedy to wykupili pozwolenie na sprzedaż pierwszego systemu gier video - Magnavox Odyssey. I od prawie 40 lat firma zajmuje sie grami video więc kompletnie nie rozumiem twojego zdania xD Gdyby nie nintendo teraz nie było by PSonów, XBoxów, Wii czy GBów...

bober_ 
Zaczyna sie uzależniać

Wysłany: 2007-08-03, 09:53   

Jeżeli chodzi o konsole to nie znam się na nich za dobrze. Ale miałem okazje obcować z Xboxem360 i Wii. Odczucia moje sprowadzają się do twierdzenia, że Wii jest bardziej zabawką dla mniejszych dzieciaków... przynajmniej tak wygląda Layout, kursory, i większość gier. To prawda, że można sobie kupić CoD'a 2 i nawalać na wojnie ale to nie to samo jak nie trzymasz w rękach pada od PS albo Xboxa, tylko wyginasz się, żeby Twój żołnierz się obrócił w lewo. Wii jest dobre jak chcesz się poruszać przed ekranem. A to nie o to chodzi w konsolach.

Teraz Xbox 360
Jak na nim grałem duże wrażenie zrobiła na mnie grafa. Nieziemska wręcz w porównaniu z tą z mojego PCeta. Spodobał mi się bajer ze zgrywaniem gier na HD (mój kumpel miał trochę 'pozmieniane' wnętrze) a to w połączeniu z tym, że w Niemczech (bo tam używałem owej konsoli) są wypożyczalnie gier na konsolki było całkiem przekonywające do nabycia owej platformy. Jednakże doszedłem do wniosku, że i tak zagorzałym maniakiem nie jestem a mieszkam w Polsce i wypożyczalni nie mam; to nie kupiłem 360eściesiątki

Co do PS 3 to się nie wypowiem bo nie używałem.

pozdrawiam.

+Grochu 
Prawdziwy FAN

Zaproszone osoby: 3
Wysłany: 2007-08-08, 16:02   

Z góry uprzedzam nie miałem styczności z żadną z konsol, jedynie o nich czytałem i oglądałem filmy z gier. A zatem jedziemy.

- XBOX 360: Z tego co widziałem na Hyperze, to na niego gry prezentują się póki co najlepiej jeśli o grafikę chodzi. Kontynuacje takich hitów jak "Halo", czy "Kill Zone" wyglądają przepięknie. Animacje są bardzo realistyczne, widać już teraz ogromny potencjał drzemiący w tej maszynie. Procesor rzędu 3,2GHZ i duży dysk twardy - no no. Obyśmy tylko nie mieli do czynienia z przerostem formy nad treścią, a kolejne gry miały tylko lepszą grafikę i dźwięk. Wierzę, że tak nie będzie i to Xbox 360 będzie dominował, gdyż bardzo możliwe, że prześcignie konkurencyjne PS 3, nawet ze względu na różnice cenowe.

- PS3: Tej konsoli od samego początku towarzyszyły kontrowersje. Najpierw "bumerangowy" pad, który nie spodobał się graczom i Sony powróciło do zwykłego modelu. Teraz Blu-ray , czyli nowy nośnik mogący pomieścić w prawdzie ogromne ilości danych, jednak przez to cena konsoli wzrasta drastycznie. Na chwilę obecną i tak żadna gra nie wykorzystuje pełnych możliwości tego nośnika. Czytałem na onecie, że ma wyjść wersja tańsza zaopatrzona w dwuwarstwowe DVD, jednak wg. mnie to tylko plotka. Osobiście nieco rozczarowuje mnie wygląd gier. Są ładne - fakt, ale Tekken 5, czy God of War 2 prezentują podobny poziom. Oczywiście, za jakiś czas poziom grafiki na pewno wzrośnie, jednak ze względu na cenę Sony może pójść z torbami.

- Nintendo Wii: Tutaj postawiono na oryginalność i niską cenę. Nietypowy kontroler umożliwiający kierowanie za pomocą ruchu. Fajny bajer to napewno. Zajebiście byłoby samemu pociąć Storm Trooprerów mieczem świetlnym, czy poużywać Zanpakutou własnoręcznie, a nie analogami. Niestety od strony technicznej Wii odstaje od konkurencji. Szata graficzna gierek jest gorsza niż na Xbox'a 360, czy PS3, co wcale nie znaczy, że jest zła. Obawiam się jednak, że to raczej tylko zabawka na imprezy niż "poważna" konsola. Z tego co czytałem gry nie grzeszą długością i poziomem skomplikowania, a wg. mnie to spory minus.

Najlepszy na dzień dzisiejszy wydaje się zatem XBOX 360.
Pozdrawiam.

Netykieta Fan

+endrju 
Moderator

Wysłany: 2008-06-08, 00:02   

Oddałem głos na XBox 360, bo z nią najwięcej mam kontaktu. Wii omijam, bo to nie jest konsola nextgenowa.

Dużą zaletą Xboxa jest bardzo dobrze zaprojektowane Xbox live, dzięki czemu można mieć dostęp do wielu dodatkowych rzeczy. Dodatkowo cenowo jest atrakcyjniejszy niż Peeska.
Jest również jakaś przyjemniejsza dla użytkownika niż PS3 i bardziej wyważona, mniej problemów softwarowych z nią jest, chociaż hardwarowe, zbyt częste, są dużym mankamentem (to samo się tyczy PS3).

Ogólnie postawiłbym na remis, ale wybierając konsolę dla siebie wybrał bym jednak 360. Spełniła moje oczekiwania, nie zawiodła mnie, dała mi wiele fajnych wrażeń podczas gry ze znajomymi w jakieś mordobicia.

Warto jednak wspomnieć, że graficznie to jednak PS3 wypada lepiej, gdyż jest noszą konsolą i ma jednak większe możliwości (nieodkryte do końca jeszcze) niz Xbox
Ostatnio zmieniony przez endrju 2008-06-08, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  

^Scyzor 
Maniak!

Wysłany: 2009-07-27, 17:31   

Również zaznaczyłem Xbox360, ta konsola jest jak narazie najlepiej przerabialna co pozwala grać w "kopie zapasowe" ;> Cóż nie oszukujmy się ze w Polsce nie dość ze złoty jest słaby to i zarobki przeciętnego Kowalskiego nie najlepsze, dlatego poprostu mało kto może sobie pozwolić na kupowanie oryginałów 200zł/za jedną gre...

PS3 - Póki co nieprzerabialna konsola dlatego jest na drugim miejscu :P Gdyby była przerabialna to bez wątpienia znalazła by się na 1 miejscu gdyż jest mniej wadliwa.

Wii nie jest nextgenem, ale ta konsola za to jest wprost stworzona do gry ze znajomymi, rodziną. Dlatego jeśli ktoś woli grać wspólnie ze znajomymi to bez wahania powinien wybrać właśnie Wii, ja np. wole sobie sam pograć w gierki dlatego wygrałem x360 :P

Odpowiedz do tematu